X

Używamy COOKIE! Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić ustawienia cookie w Twojej przeglądarce.

Korzystając z 2lochojnice.pl wyrażasz zgodę na używanie 'ciasteczek' na Twoim urządzeniu zgodnie, z obecnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.

Szkoła

Uczniowie

Społeczności II LO

II LO na Facebook II LO na NK

Srebrna szkoła 2017

Srebrna szkoła Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że w Ogólnopolskim Rankingu Liceów 2017 opublikowanym przez miesięcznik "Perspektywy" i dziennik "Rzeczpospolita" - II Liceum Ogólnokształcące im. gen. Władysława Andersa w Chojnicach zajęło miejsce wśród 300 najlepszych liceów w Polsce i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2017".

Oferta edukacyjna


DROGI GIMNAZJALISTO!

Przed Tobą pierwszy dorosły wybór – jaką szkołę wybrać, w jakiej klasie kontynuować swoją naukę. Już dziś powinieneś zastanowić się nad tym, kim chcesz być w przyszłości, jakie studia ukończyć. Dlatego, wybierz rozważnie – wybierz naszą szkołę! 
Dlaczego II Liceum Ogólnokształcące im. gen. Władysława Andersa w Chojnicach? 
Jesteśmy szkołą przyjazną uczniowi – kameralną, nastawioną na Wasz rozwój. Dowodem wysokiej jakości kształcenia są wyniki naszych uczniów na różnych konkursach i olimpiadach przedmiotowych, a przede wszystkim wyniki egzaminów maturalnych oraz skuteczność dostawania się na wymarzone kierunki studiów.

Nasi absolwenci studiują na najbardziej prestiżowych uczelniach w Polsce jak również za granicą, np. Uniwersytecie Jagiellońskim, Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Gdańskim, Uniwersytecie Mikołaja Kopernika, Politechnice Gdańskiej, Politechnice Warszawskiej, Akademii Górniczo-Hutniczej, Szkole Głównej Handlowej, Politechnice Poznańskiej, Akademii Morskiej w Szczecinie i Gdyni, Gdańskim Uniwersytecie Medycznym.

 

W ROKU SZKOLNYM 2016/2017 PLANUJEMY PIĘĆ KLASA PIERWSZYCH

JAKĄ KLASĘ POWINIENEŚ WYBRAĆ?

 

KLASA A    HUMANISTYCZNA

przedmioty rozszerzone: język obcy, język polski, historia – 32 miejsca,

Nauka w tej klasie polecana jest osobom, które w przyszłości planują podjąć studia na kierunkach takich jak: prawo, administracja, kryminalistyka, bezpieczeństwo wewnętrzne czy filologie nowożytne.

 

KLASA B   BIZNESOWA

 przedmioty rozszerzone: język obcy, geografia, matematyka – 32 miejsc,

Klasa ta przeznaczona jest dla tych osób, które chciałyby kontynuować naukę na studiach ekonomicznych, a także kierunkach takich jak: analiza gospodarcza, kartografia, gospodarka przestrzenna.

 

KLASA C   INŻYNIERYJNA

 przedmioty rozszerzone: język obcy, matematyka, fizyka – 32 miejsc

przedmiot dodatkowy uzupełniający: informatyka w zastosowaniach

Jeśli planujesz zostać inżynierem to jest klasa przeznaczona dla Ciebie! Po jej ukończeniu otworem stoją przed Tobą kierunki studiów, takie jak: informatyka, budownictwo, architektura, telekomunikacja, elektronika. Z pewnością ta klasa pozwoli Ci zaistnieć na rynku pracy w nadchodzącej „erze inżyniera”

 

KLASA D i E - MEDYCZNO - PRZYRODNICZĄ

przedmioty rozszerzone: język obcy, biologia, chemia – 64 miejsca,

Chcesz zostać lekarzem, farmaceutą, stomatologiem, rehabilitantem, a może chciałbyś leczyć zwierzęta? Jeśli tak – wybierz tą klasę – dzięki doświadczeniom przeprowadzanym na zajęciach oraz zdobytej wiedzy teoretycznej z pewnością dostaniesz się na wymarzoną uczelnię.

 

 JĘZYKI OBCE

W naszej szkole masz możliwość nauki trzech języków:

 języka angielskiego – na poziomie rozszerzonym i podstawowym,

języka niemieckiego – na poziomie rozszerzonym i podstawowym

języka francuskiego – na poziomie podstawowym.

2 LO Chojnice