X

Używamy COOKIE! Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić ustawienia cookie w Twojej przeglądarce.

Korzystając z 2lochojnice.pl wyrażasz zgodę na używanie 'ciasteczek' na Twoim urządzeniu zgodnie, z obecnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.

Szkoła

Uczniowie

Społeczności II LO

II LO na Facebook II LO na NK

Srebrna szkoła 2017

Srebrna szkoła Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że w Ogólnopolskim Rankingu Liceów 2017 opublikowanym przez miesięcznik "Perspektywy" i dziennik "Rzeczpospolita" - II Liceum Ogólnokształcące im. gen. Władysława Andersa w Chojnicach zajęło miejsce wśród 300 najlepszych liceów w Polsce i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2017".

Poczet sztandarowy


Aktualności:

Delegacja II LO na Monte Cassino

W dniach 17 - 19 maja 2016 r. uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Władysława Andersa w Chojnicach wraz z liczną delegacją z Polski brali udział w uroczystych obchodach 72. rocznicy Bitwy o Monte Cassino we Włoszech. Delegacja składała się z pocztów sztandarowych noszących imię gen. Andersa oraz jego podkomendnych, kombatantów i reprezentantów Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa. II LO reprezentowali uczniowie klasy I e – Karolina Paciorek i Wojciech Hoszowski – pod opieką p. Agnieszki Wery.

Główne uroczystości odbywały się 18 maja 2016 w rocznicę zakończenia boju o klasztor na zboczach wzgórza Monte Cassino. W obchodach na Polskim Cmentarzu Wojennym wziął udział Prezydent RP Andrzej Duda wraz z małżonką, córka generała Andersa - Anna Maria Anders, przedstawiciele Senatu i Sejmu RP, władz włoskich i przede wszystkim weterani walk. Uroczystość uświetniały zgromadzone poczty sztandarowe i kompanie reprezentacyjne wojska, a dźwięki polskich pieśni patriotycznych, które na Monte Cassino wykonywała Orkiestra Reprezentacyjna Wojska Polskiego, zapadły uczestnikom w pamięć i towarzyszyły później przez cały pobyt w słonecznej Italii.

W programie obchodów znalazły się również wizyty przy pobliskich pomnikach. Uroczystego złożenia kwiatów dokonano w miejscach polowych cmentarzy poległych w bitwie o Monte Cassino żołnierzy 2. Korpusu Polskiego – w Acquafondata oraz w San Vittore del Lazio. Ostatnim punktem obchodów było oddanie czci i  hołdu poległym przed pomnikiem 6. Pułku Pancernego im. Dzieci Lwowskich w Piedimonte San Germano.

Wyjazd na obchody 72. rocznicy Bitwy o Monte Cassino był nie tylko wspaniałą przygodą, ale przede wszystkim była to niezwykła lekcja historii z udziałem  kilku pokoleń, z poszanowaniem różnych tradycji i religii.

Aktualności:   18 maja Julia Kurszewska i Adrian Gemba wraz z opiekunem p. Sebastianem Mrówczyńskim wzięli udział w uroczystościach obchodów 70 rocznicy bitwy o Monte Cassino.

 

Skład pocztu sztandarowego: chorążowie: Adrian Gemba, Karol Tobolewski, Damian Górecki

asysta: Aleksandra Piekarska, Paulina Toda, Joanna Rekowska, Daria Zwiefka, Weronika Klinger, Martyna Stolc, Alicja Pastwa, Paulina Czarnowska, Julia Kurszewska, Weronika Pochojka, Paulina Ossowska.

           

Regulamin pocztu sztandarowego.

2 LO Chojnice