X

Używamy COOKIE! Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić ustawienia cookie w Twojej przeglądarce.

Korzystając z 2lochojnice.pl wyrażasz zgodę na używanie 'ciasteczek' na Twoim urządzeniu zgodnie, z obecnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.

Szkoła

Uczniowie

Społeczności II LO

II LO na Facebook II LO na NK

Srebrna szkoła 2017

Srebrna szkoła Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że w Ogólnopolskim Rankingu Liceów 2017 opublikowanym przez miesięcznik "Perspektywy" i dziennik "Rzeczpospolita" - II Liceum Ogólnokształcące im. gen. Władysława Andersa w Chojnicach zajęło miejsce wśród 300 najlepszych liceów w Polsce i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2017".

KMO panCERNi


Na terenie naszej szkoły stworzyliśmy klub "panCERNi" w ramach projektu prowadzonego przez Centrum Nauki Kopernik - Klub Młodego Odkrywcy. Od grudnia 16 uczniów naszej szkoły bierze czynny udział w realizacji scenariuszy doświadczeń proponowanych przez CNK. Spotkania naszego klubu odbywają się raz w tygodniu i trwają około godziny. Podczas zebrań panCERNych prezentujemy oraz doskonalimy wybrane doświadczenia, dzielimy się spostrzeżeniami, wspólnie podajemy wnioski i szukamy odpowiedzi na zadane pytania. Do tej pory udało się nam zakończyć juz klika scenariuszy i jesteśmy w trakcie wykonywania kolejnych. Eksperymenty, które już wykonaliśmy to: Lewitacja spinacza, Igła na wodzie, Rakieta i Tajemnicza Siła.

Dzięki temu projektowi rozwijamy widzę i zainteresowania w dziedzinie fizyki, robimy doświadczenia, na które nie zawsze jest czas na lekcjach i przez to możemy na własne oczy „zobaczyć fizykę" . Wykonywanie eksperymentów pozwala nam lepiej zrozumieć zjawiska zachodzące w fizyce, czyli również w otaczającej nas przyrodzie i w życiu codziennym.

Igły na wodzie

Igły na wodzie

Igły na wodzie

Szok elektryczny

Szok elektryczny

2 LO Chojnice