X

Używamy COOKIE! Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić ustawienia cookie w Twojej przeglądarce.

Korzystając z 2lochojnice.pl wyrażasz zgodę na używanie 'ciasteczek' na Twoim urządzeniu zgodnie, z obecnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.

Szkoła

Uczniowie

Społeczności II LO

II LO na Facebook II LO na NK

Srebrna szkoła 2017

Srebrna szkoła Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że w Ogólnopolskim Rankingu Liceów 2017 opublikowanym przez miesięcznik "Perspektywy" i dziennik "Rzeczpospolita" - II Liceum Ogólnokształcące im. gen. Władysława Andersa w Chojnicach zajęło miejsce wśród 300 najlepszych liceów w Polsce i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2017".

Informacja dla absolwentów

Data: 2017-06-29 07:31:04

Autor: 2lochojnice

Kategoria: matury


Szanowni Państwo,

 

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oddaje w Państwa ręce nowe narzędzie, dzięki któremu licealiści, ich rodzice, ale także Państwo – nauczyciele i dyrektorzy liceów, będą mogli sprawdzić, jak na rynku pracy radzą sobie absolwenci szkół wyższych.

 

ELA – bo o niej tu mowa – to system monitoringu Ekonomicznych Losów Absolwentów. Dysponuje wiedzą na temat 750 tys. absolwentów polskich uczelni i pokazuje, ile zarabiają, jak długo szukają pracy lub też ilu jest wśród nich bezrobotnych. To jedyny na świecie system, który generuje automatyczne raporty o każdym kierunku studiów każdej uczelni w kraju – opracowali go naukowcy z Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Co roku maturzyści, opuszczający mury liceów, przechodzą spod jurysdykcji Ministerstwa Edukacji Narodowej do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Resort nauki chce, aby to przejście było jak najbardziej pomyślne dla młodych ludzi. Służyć temu ma właśnie ELA i zawarte w niej informacje. 

 

Dane o absolwentach dostępne są adresem www.ela.nauka.gov.pl, w załączniku zaś przesyłamy szczegółowe informacje na temat sytuacji absolwentów na rynku pracy i samego systemu.

 

Zachęcamy również do dystrybucji tych materiałów – prosimy o umieszczenie ich na stronach internetowych Państwa liceów oraz na portalach w mediach społecznościowych, a także o przesłanie samym uczniom. Niech uczniowie dowiedzą się o ELI i korzystają z jej pomocy w podejmowaniu ważnych życiowych wyborów!


Komentarze (0):

Zaloguj się by dodać komentarz.

2 LO Chojnice