X

Używamy COOKIE! Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić ustawienia cookie w Twojej przeglądarce.

Korzystając z 2lochojnice.pl wyrażasz zgodę na używanie 'ciasteczek' na Twoim urządzeniu zgodnie, z obecnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.

Szkoła

Uczniowie

Społeczności II LO

II LO na Facebook II LO na NK

Srebrna szkoła 2017

Srebrna szkoła Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że w Ogólnopolskim Rankingu Liceów 2017 opublikowanym przez miesięcznik "Perspektywy" i dziennik "Rzeczpospolita" - II Liceum Ogólnokształcące im. gen. Władysława Andersa w Chojnicach zajęło miejsce wśród 300 najlepszych liceów w Polsce i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2017".

Wycieczki programowe z chemii w II LO w Chojnicach

Data: 2017-06-28 21:17:19

Autor: 2lochojnice

Kategoria: konkursy


W tym roku szkolnym nauczyciele - chemicy zorganizowali aż dwie wycieczki programowe. Jedna odbyła się do Bydgoszczy, druga natomiast do Gdańska. W Bydgoszczy młodzież klas pierwszych i drugich uczestniczyła w zajęciach laboratoryjnych w Muzeum Mydła. Uczniowie mieli okazję samodzielnie wyprodukować swoje mydełko, komponując zapach i dekorację. Na warsztatach dotyczących produkcji leków w Muzeum Farmacji, mogli zobaczyć laboratorium farmaceutyczne, pochodzące z przełomu XIX i XX w., z zachowanym oryginalnym wyposażeniem.Warsztaty w Muzeum Archeologicznym w Gdańsku cieszyły się również dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Przez chwilę mogli poczuć się jak prawdziwi archeolodzy. Pracując w grupach rozpoznawali między innymi skład chemiczny wykopalisk, jak również określali wiek eksponatów. Poznali na czym polega praca archeologa. W Muzeum Bursztynu brali udział w lekcji edukacyjnej przygotowanej przez kustosza tego muzeum i mogli podziwiać zachowane przez wieki inkluzje roślinne i zwierzęce.

W ramach obchodów 150 rocznicy urodzin Marii Skłodowskiej Curie młodzież klas biologiczno – chemicznych obejrzała film biograficzny pt. „Maria Curie”Komentarze (0):

Zaloguj się by dodać komentarz.

2 LO Chojnice